جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • مسابقات کارکنان دولت در 31 استان با شعار ورزش ، امید و همدلی برگزار می شود

   مسابقات کارکنان دولت در 31 استان با شعار ورزش ، امید و همدلی برگزار می شود

   مسابقات کارکنان دولت در 31 استان با شعار ورزش ، امید و همدلی برگزار می شود

   مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، گفت: مسابقات کارکنان دولت در سال 96 در دو مرحله در 31 استان برگزار می شود .

   به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان خوزستان به نقل از وزارت ورزش و جوانان ، محمدرضا اسد، مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: مسابقات کارکنان دولت در سال 96 در دومرحله در 31 استان در حال برگزاری است. مرحله اول این مسابقات به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با شعار ورزش ، امید و همدلی در دو بخش آقایان و بانوان در حال پیگیری است.
   وی افزود: مسابقات امسال با توجه به سه دوره قبل، تغییرات عمده ای داشته است . نخستین و مهم ترین بحث افزایش کمی تعداد دستگاه های مشارکت کننده‌ در این دوره از مسابقات بوده که سعی کردیم در سال 96 مسابقات کارکنان دولت در رشته های ورزشی بیشتری برگزار شود زیرا انتطار داریم این مسابقات باعث افزایش انگیزه کارمندان دولت برای ورزش های منظم در طول هفته باشد. همچنین اگر کارمندان به نوعی در طول هفته فعالیت منظم ورزشی انجام دهند بـــا شادی و نشاط مناسبی در محیط کارحاضر شده و آمادگی جسمانی در افراد تقویت می شود.
   اسد با تاکید بر اینکه یکی از عواملی که می‌تواند به کارایی و بازده کاری در ادارات و سازمان ها کمک کند فعالیت های ورزشی منظم کارمندان دولت است، افزود: از اهداف دیگری که در این مسابقات بدنبال آن هستیم ، هم افزایی وتعامل بیشتر بین دستگاه‌ها و واحد های متعدد در یک دستگاه است که متاسفانه مشکلی که اکنون در سیستم های اداری داریم این است که کارمندان با ورزش فاصله دارند و به طبع آن به نوعی کار تیمی بسیار ضعیف ایجاد می‌شود. ورزش و فعالیت های بدنی مخصوصا مسابقات می تواند این فاصله ها راکـــم کند و در بین بخش ها تعامل و روحیه کار تیمی را افزایش دهد و هم به نوعی در کل این تعامل و هم افزایی میان دستگاه‌های مختلف را ایجاد کند.
   اسد با تاکید بر اینکه امسال در 12 رشته مسابقات را برنامه ریزی کردیم، اضافه کرد: رشته هایی که در بخش بانوان اجرایی می‌شود: تنیس روی میز ، دارت ، طناب کشی ، والیبال ، آمادگی جسمانی و داژبال همچنین در حوزه آقایان رشته های طناب کشی ، والیبال ، فوتسال ، دارت ، والیبال و تنیس روی میز است .این دوره توانستیم نسبت به سال گذشته یک افزایش دوبرابری در تعداد رشته ها داشته باشیم ، سال گذشته در 6 رشته میزبانی کردیم اما اکنون توانستیم 12 رشته را در دوبخش آقایان و بانوان اجرا کنیم.
   وی همچنیناشاره کرد: با توجه به اهمیتی که پایتخت دارد از لحاظ جمعیت و تعداد کارمندهای درگیر و حوزه های ستادی، در سال جاری به طور ویژه اداره کل ورزش و جوانان استان تهران میزبان 78 دستگاه و حدود 3000 نفر ورزشکار است .
   مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: مرحله دوم و مسابقات نهایی قهرمانی کشور قرار است در بهمن ماه به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر با شعار ورزش، تدبیر و غرور ملی در سه استان میزبان برگزار شود .
   اخبار مرتبط
خوزستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 825,324
تعداد بازدید امروز : 517
تعداد بازدید دیروز : 1,188
آخرین به روزرسانی : 1398/09/19
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.