جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • دکتر سلطانی فر: توسعه روابط با همسایگان به خصوص کشور ترکیه از سیاست های مهم دولت جمهوری اسلامی ایران است

   در دیدار با سفیر ترکیه

   دکتر سلطانی فر: توسعه روابط با همسایگان به خصوص کشور ترکیه از سیاست های مهم دولت جمهوری اسلامی ایران است

   دکتر سلطانی فر: توسعه روابط با همسایگان به خصوص کشور ترکیه از سیاست های مهم دولت جمهوری اسلامی ایران است

   رضا هاکان تکین سفیر جمهوری ترکیه در ایران و دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان دیدار و در خصوص گسترش همکاری های ورزشی دو کشور گفتگو کردند.

   به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان خوزستان به نقل از وزارت ورزش و جوانان ،در ملاقات دکتر مسعود سلطانی فر و رضا هاکان تکین سفیر جمهوری ترکیه در ایران دو طرف در خصوص گسترش و توسعه همکاری های ورزشی دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.
   دکتر سلطانی فر پس از خیر مقدم و تشکر از تلاش «هاکان تکین» در زمینه ورزش گفت: خوشبختانه روابط دو کشور در عالی ­ترین سطح قرار دارد و تأکید دکتر روحانی رئیس جمهور محترم ایران بر این است که روابط ما با ترکیه بیش از پیش تقویت شود.
   وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ارزیابی ما از سفر هفته گذشته جناب اردوغان، رئیس­جمهور محترم ترکیه بسیار خوب و همراه با دستاوردهای مناسب است که انشاءالله نتایج آن را در آینده شاهد خواهیم بود.
   دکتر سلطانی فر توسعه روابط با همسایگان به خصوص کشور ترکیه را از سیاست های مهم دولت جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: از ظرفیت­های دو طرف برای حل مشکلات منطقه استفاده خواهیم نمود.
   دکتر سلطانی فر گفت: بعد از برگزاری کمیسیون مشترک همکاری ایران و ترکیه، مقرر شده بود کمیته فعالیتهای ورزشی فعال شود، ظاهراً پیگیریهای لازم نیز در این زمینه صورت پذیرفته و منتظر پاسخ شما هستیم تا هر چه زودتر کمیته مذکور فعال شده و بتوان در زمینه ورزش، فعالیت بیشتری را داشته باشیم.
   وزیر ورزش و جوانان افزود: به لحاظ فرهنگی قرابت زیادی بین ایران و ترکیه وجود دارد و این همسایگی موجب شده که در حال حاضر اتباع دو کشور رفت و آمدهای فراوانی داشته باشند و در این راستا می ­توان شرایط حضور آنان را برای بازدید از اماکن تاریخی، مذهبی و ... فراهم آورد.
   تیمهای باشگاهی ایران به ویژه فوتبال علاقه دارند که اردوهای خود را در ترکیه برگزار نمایند و تاکنون این امر محقق شده و این امکان برای ترکیه هم وجود دارد تا از امکانات ایران جهت برپایی اردوی تیم های ورزشی استفاده کند.
   دکتر سلطانی فر در خصوص اردوهای ورزشی ایران و ترکیه در خاک یکدیگر گفت: مقرر شد به زودی تیم هاکی روی یخ ترکیه اردویی در تبریز داشته باشد و تیم اسکیت هاکی ایران نیز در ارزروم ترکیه اردویی برپا خواهد کرد. همچنین این امکان وجود دارد که دو کشور در تعدادی از رشته های ورزشی که در آن از وضعیت مطلوب­تری برخوردار هستند میزبان دوره ­های آموزشی- پژوهشی ، برای یکدیگر باشند.
   وی ادامه داد: همچنین اعزام مربیان یا ورزشکاران به ایران با راه ­اندازی کمیته مربوطه، زمینه­ های توسعه همکاری بین دو کشور را فراهم خواهد کرد. در سایر بخشها از جمله بخش گردشگری نیز شرایط همچون ورزش فراهم است و ایران برای سرمایه­ گذاران ترکیه ­ای در بخش ورزش به ویژه در استان­های آذربایجان شرقی و غربی آمادگی همکاری کامل را دارد.
   دکتر سلطانی فر در خاتمه از وزیر ورزش و جوانان ترکیه دعوت کرد تا در اولین فرصت با سفر به ایران و تشکیل کمیته مشترک همکاری های ورزشی دو طرف، راه های توسعه روابط و استفاده از ظرفیت های متقابل را بررسی و اجرایی نماید.
   در این دیدار همچنین سفیر ترکیه ضمن تبریک مجدد به دکتر سلطانی فر به مناسبت انتصاب در وزارت ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد در دوره مسئولیت وی روابط ورزشی بین ایران و ترکیه در تمامی زمینه­ ها بیش از پیش توسعه یابد.
   هاکان تکین افزود: روابط دو کشور در حوزه ورزش توجه و همکاری بیشتر را می طلبد.
   اخبار مرتبط
خوزستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 825,308
تعداد بازدید امروز : 501
تعداد بازدید دیروز : 1,188
آخرین به روزرسانی : 1398/09/19
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.