جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • جوانان بزرگترین سرمایه کشور در مواقع بحران هستند/ برای دو هزار جوان اشتغال مستقیم ایجاد کردیم

   محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان در آیین رونمایی از طرح های اشتغال زایی وزارت ورزش و جوانان:

   جوانان بزرگترین سرمایه کشور در مواقع بحران هستند/ برای دو هزار جوان اشتغال مستقیم ایجاد کردیم

   جوانان بزرگترین سرمایه کشور در مواقع بحران هستند/ برای دو هزار جوان اشتغال مستقیم ایجاد کردیم

   معاون امور جوانان در آیین رونمایی از طرح های اشتغال زایی وزارت ورزش و جوانان گفت: ایجاد اشتغال مستقیم وظیفه وزارت ورزش و جوانان نیست اما از سال گذشته با کمک های فنی اعتباری وزارت ورزش و جوانان و از طریق دو عامل صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت توانستیم برای 2000 جوان اشتغال مستقیم ایجاد کنیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمد مهدی تندگویان در آیین رونمایی از طرح های اشتغال زایی وزارت ورزش و جوانان که با حضور دکتر سلطانی فر و تنی چند از نمایندگان مجلس برگزار شد گفت: امروز اتفاق بزرگی برای اولین بار در وزارت ورزش و جوانان می افتد و طرح های بزرگ اشتغال زایی که برای 2000 جوان کشور اشتغال مستقیم ایجاد کرده است افتتاح می شود
   وی افزود: همه می دانند که ایجاد اشتغال مستقیم وظیفه وزارت ورزش و جوانان نیست اما از سال گذشته با کمک های فنی اعتباری وزارت ورزش و جوانان و از طریق دو عامل صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت توانستیم برای جوانان زیادی اشتغال مستقیم ایجاد کنیم.
   تندگویان با تشکر از نگاه ویژه معاونت توسعه مدیریت و منابع به حوزه جوانان گفت: از زمان حضور بنده در وزارت حدود سه برابر اعتبارات ما افزایش داده شد که اگر این نگاه نبود نمی توانستیم این کارها را انجام دهیم هر چند که هنوز هم اعتبارات حوزه جوان کافی نیست.
   معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: عدد کمک فنی اعتباری وزارت ورزش و جوانان در سال گذشته در مجموع دو عامل صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت 130 میلیارد تومان بود که صندوق با نرخ 4 درصد و بانک رسالت با نرخ 2 درصد که پایین ترین رقم سود در کشور است وام های اشتغال زایی را به جوانان پرداخت کردند.
   او اظهار داشت: سقف وام ها 100 میلیون تومان و برای طرح های ویژه 300 میلیون تومان بود که امروز تعدادی از این طرح های ویژه را در 8 استان توسط وزیر ورزش و جوانان از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح خواهیم کرد.
   تندگویان تاکید کرد: اگر ارگانهای دیگر که اعتبارات چند صد برابری دارند از مدل طرح های اشتغالزایی ما الگو برداری کنند بخش بزرگی از اشتغال جوانان کشور حل خواهد شد.
   وی با بیان این که امسال برنامه های هفته جوان با دستور وزیر ورزش و جوانان با رویکرد کمک به سیل زدگان کشور برگزار خواهد شد, افزود: حدود 9 هزار برنامه های مختلف در هفته جوان در کل کشور برگزار می شود که در همه آنها رویکرد اصلی کمک به سیل زدگان خواهد بود.
   تندگویان ادامه داد: در هفته گذشته با حضور مدیران کل این حوزه در استانهای سیل زده اسعلام نیازهای این استان ها انجام شد و از آغاز هفته جوان هم اقلام کمک های جمع آوری شده ارسال می شود و هم نیروهای جوان متخصص سمنها طبق نیاز استانهای سیل زده به مناطق اعزام می شوند.
   وی افزود: از روز اول واقعه سیل جوانان سمنها وارد عمل شدند و کمک های بزرگی به مردم آسیب دیده کردند. دیروز نیز در استان گلستان به همت جوانان جشن گلریزان 3 هزار نفره برگزار شد.
   معاون امور جوانان اظهار داشت: دفاتر مشاوره ما در استانهای سیل زده برای مسائل روانی پیش آمده در بین سیل زدگان فعال هستند و به صورت رایگان خدمات ارائه می کنند.
   تندگویان با بیان اینکه جوانان بزرگترین سرمایه کشور در مواقع بحران هستند افزود: امیدوارم در آینده با افزایش اعتبارات بتوانیم گام بلندی در جهت اشتغال زایی جوانان برداریم.
   وی در پایان با اشاره به رای مثبت روز گذشته کمیسیون اصلی بررسی طرح انتزاع حوزه جوانان از وزارت ورزش گفت: امیدواریم صحن علنی مجلس نیز با همین رویکرد کمیسیون اجتماعی به این طرح رای مثبت دهد.
   اخبار مرتبط
خوزستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 755,333
تعداد بازدید امروز : 637
تعداد بازدید دیروز : 875
آخرین به روزرسانی : 1398/07/24
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.