جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • سجادی: وضعیت سه رشته ورزشی مورد بررسی قرار گرفت/شمشیربازی و والیبال شانس زیادی برای حضور در المپیک توکیو دارند

   برگزاری نشست ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک با حضور وزیر ورزش و جوانان ؛

   سجادی: وضعیت سه رشته ورزشی مورد بررسی قرار گرفت/شمشیربازی و والیبال شانس زیادی برای حضور در المپیک توکیو دارند

   سجادی: وضعیت سه رشته ورزشی مورد بررسی قرار گرفت/شمشیربازی و والیبال شانس زیادی برای حضور در المپیک توکیو دارند

   نشست ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو با حضور دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ،سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و دیگر اعضا با بحث و بررسی پیرامون وضعیت سه فدراسیون ناشنوایان،شمشیربازی و والیبال برگزار شد .

   به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان خوزستان به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،سید نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو بعد از این نشست اظهار داشت: در یکی از دستورات جلسه مسئولان فدراسیون ناشنوایان گزارشی از روند آمادگی کاروان ورزشی ایران برای حضور در بازی های آسیایی 2019 ناشنوایان در هنک کنگ ارائه دادند که قرار است در هشت رشته ورزشی در این رویداد حضوریابند .

   وی با اشاره به ارائه گزارش مسئولان فدراسیون شمشیربازی تصریح کرد: در این گزارش ،روند حضور شمشیربازان ایرانی در مسابقات گزینشی بازی های المپیک ارائه شد که خوشبختانه موقعیت خوبی داریم ،بطوریکه امیدواریم بتوانند کسب سهمیه المپیک را محقق کنند چرا که با توجه به موقعیتی که در اسلحه سابر در رنکینگ جهانی دارند و در جایگاه ششم قرار گرفتند و در این رشته هشت تیم در المپیک حضور خواهند داشت،در ادامه نیز با توجه به سه مسابقه آینده موقعیت آنها در رنکینگ بهبود می یابد و می توانند برای بازی های المپیک انتخاب شوند .

   سخنگوی ستاد عالی بازی های المپیک به گزارش مسئولان فدراسیون والیبال در نشست ستاد عالی هم اشاره کرد و اظهار داشت: در این نشست گزارشی از مرحله اول بازی های مرحله مقدماتی المپیک که در روسیه به انجام رسید،ارائه شد و بر اساس این گزارش، روند فعالیت های تیم ملی ایران روی مسابقات مقدماتی المپیک متمرکز خواهد شد تا این تیم بتواند سهمیه حضور در بازی های المپیک را بدست آورد .

   سید نصرالله سجادی ادامه داد: از 22 شهریورماه هم مسابقات جام ملت های اسیا در تهران برگزار می شود که این دیدارها می تواند به منزله آمادگی حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک که ابتدای سال 2020 میلادی در چین برگزار می شود،تلقی شود .

   سرپرست کاروان ورزش ایران در بازی های المپیک 2020 جام ملت های آسیا را فرصت مناسب برای آمادگی بیشتر والیبال ایران برای حضور در مسابقات کسب سهمیه عنوان و ابراز امیدواری کرد که با تلاش ورزشکاران و مربیان تیم ملی به المپیک 2020 راه یابد .
   اخبار مرتبط
خوزستان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 830,893
تعداد بازدید امروز : 62
تعداد بازدید دیروز : 1,334
آخرین به روزرسانی : 1398/09/24
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.